Дані. Пристрої, що використовуються для роботи з даними.

Тема уроку:  Дані. Пристрої, що використовуються для роботи з даними. 
Навчальна мета: розкрити взаємозв’язки між поняттями інформація, повідомлення, дані; розглянути призначення різних пристроїв, що використовуються людиною  для роботи з даними
Розвивальна мета: розвивати логічне мислення учнів, уважність, уяву; формувати вміння узагальнити  інформацію  
Виховна мета: формувати вміння користуватися набутими знаннями і розширювати їх під час самостійного вивчення
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок
Обладнання уроку: проектор, екран, НКК, підручник, навчальна презентація, тренажер клавіатури


Хід уроку
1.      Організаційний етап
2.      Перевірка виконання домашнього завдання за підручником. Фронтальна бесіда по опорним навчальним поняттям попереднього уроку. Зачитування учнями із зошитів власних прикладів зберігання, опрацювання, передавання та пошуку інформації
3.      Актуалізація опорних знань учнів. Фронтальне опитування.
3.1.   Назвіть інформаційні процеси
3.2.   Для чого потрібно зберігати інформацію?
3.3.   Що ви розумієте під опрацюванням інформації?
3.4.   Які ви знаєте способи передавання інформації?
3.5.   Як можна знайти потрібну інформацію?
4.      Мотивація навчання. Повідомлення теми, мети уроку
4.1.   Фронтальна бесіда. Людина може виконувати всі інформаційні процеси. Як ви вважаєте, чи потрібні людині помічники для зберігання, опрацювання, передавання та пошуку інформації? Назвіть відомі вам пристрої, які здатні виконувати цю роботу. Можливо існують інші?
5.      Сприймання учнями нового навчального матеріалу
5.1.   Інформація – Повідомлення – Дані
5.2.   Повідомлення, які несуть інформацію про навколишній світ, людина може запам'ятати або зберегти на певному носії. При цьому зберігається не сам предмет або явище, а дані про нього.
5.3.   Дані: Числові, Текстові, Графічні, Звукові, Відеодані
5.4.   Приклад з етикеткою на товар
5.5.   Дані як сукупність відомостей, які зафіксовані на деякому носії для збереження, передавання та опрацювання
5.6.   Приклад фіксування фінішу спортсмена
5.7.   Перетворення та опрацювання даних дає змогу людині отримати інформацію
5.8.   Для роботи з даними людина використовує різні пристрої 
6.      Фізкультхвилинка
7.      Первинне застосування набутих знань
7.1.   Коментоване виконання завдання з рубрики “Обговорюємо” ст. 31
7.2.   Працюємо з пам'яттю калькулятора
7.3.   Робота в парах
·              Вправа 1. По черзі називайте приклади даних, з якими ви працюєте на різних уроках. Переможцем стане той, хто назве останню правильну відповідь
·              Вправа 2. По черзі формулюйте призначення певного пристрою для роботи з даними. Товаришеві потрібно відгадати його назву
·              Вправа 3. Поміркуйте та назвіть дві причини використання людиною різних пристроїв для роботи з даними. Обговоріть їх у парі
·              Вправа 4.
7.4.   Вправи з рубрики Міркуємо
·             Вправа 5. У таблиці подано предмети та засоби для реєстрації даних. Обміркуй, які дані можна записувати до третього стовпчика таблиці.
·              Вправа 6.
8.      Повторення вивченого матеріалу
Гра «Незакінчене речення». Учні записують відповіді в зошит, а потім звіряють відповіді, що появляться на екрані

9.      Робота з підручником. Робота з підручником.  Учням пропонується прочитати твердження на ст. 35 та оціни свої  знання
10.  Обговорюються нові терміни, учням пропонується записати їх у зошит (при наявності часу, інакше записати словничок вдома)
11.  Інструктаж щодо роботи над проектом
12.  Вироблення навичок роботи з мишею – робота з клавіатурним тренажером (3-5 хв.)
13.  Підсумок уроку. Що ми дізналися на уроці. Слайд 34
14.  Домашнє завдання: читати розділ 4, відпрацьовувати навички роботи з мишкою та клавіатурою;
14.1.                   Виконати вправу 7, 8
14.2.                   Розв'язати Головоломку ст. 34
14.3.                   Оцінити свої знання та вміння за допомогою тверджень на ст. 36
14.4.                   Робота над проектом

14.5.                   Готуватися до контрольної роботи з теми

Немає коментарів:

Дописати коментар