Інформаційні процеси: зберігання, опрацювання, передавання та пошук повідомлень.

Тема уроку:  Інформаційні процеси: зберігання, опрацювання, передавання та пошук повідомлень.
Навчальна мета: засвоїти поняття інформаційного процесу, вчити основні інформаційні процеси та пристрої для їх реалізації, вчити розрізняти інформаційні процеси, що відбуваються під час навчальної діяльності, у повсякденному житті та при роботі з різними пристроями.
Розвивальна мета: сприяти розвитку знань про пристрої обробки даних; розвивати логічне та абстрактне мислення, формувати вміння узагальнювати інформацію.
Виховна мета: виховувати організованість та дисципліну, формувати навички роботи в групах
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Обладнання уроку: НКК, підручник, робочий зошит, навчальна презентація, тренажер миші, картки для гри «Світлофор»


Хід уроку
1.      Організаційний етап
2.      Перевірка виконання домашнього завдання.
3.      Актуалізація опорних знань учнів
3.1.    Фронтальна бесіда по опорним навчальним поняттям попереднього уроку

·              Гра «Світлофор». Учитель зачитує речення з правил з ТБ. Якщо учні згодні з ним, вони піднімають зелену картку, якщо ні – червону
ü    Потрібно швидко забігти в кабінет інформатики, щоб вистачило місця за комп’ютером
ü    Якщо тобі холодно, то можна приходити до кабінету у верхньому одязі
ü    Вмикати та вимикати комп’ютер тільки з дозволу вчителя
ü    Якщо щось незрозуміло, можна показати на екрані пальцем
ü    Працювати на клавіатурі чистими, сухими руками; легко натискати клавіші та не допускати різких ударів
ü    Самостійно усувати неполадки в роботи апаратури; не обов’язково повідомляти про це вчителя
ü    У разі погіршення самопочуття слід попередити про це вчителя
·              Фронтальне опитування: назвіть способи подання інформації, наведіть приклади для кожного способу подання інформації
4.      Мотивація навчання. Повідомлення теми, мети уроку
Подібно до того, як у математиці можна виконувати дії над числами, над інформацією, поданою в різні способи, також можна виконувати певні дії. Як ви вважаєте, що ми можемо робити з інформацією?

5.      Сприймання учнями нового навчального матеріалу
5.1.   Інформаційні процеси
·              Отримання повідомлень
·              Пошук нових повідомлень
·              Передавання повідомлень
·              Опрацювання повідомлень
·              Збереження повідомлень
6.      Фізкультхвилинка
7.      Засвоєння знань і формування вмінь. Коментоване виконання завдань із рубрики «Обговорюємо» ст. 25
8.      Робота учнів з підручником , слайдами презентації
8.1.   Робота учнів в парах над завданнями 1,2
8.2.   Коментоване виконання вправ 3,6
8.3.   Творче завдання. Розгадування головоломки
9.      Узагальнююче повторення вивченого матеріалу
9.1.   Завдання для колективного обговорення рубрики Повторюємо
9.2.   Гра «Квітка-розумниця». Учні класу об’єднуються в групи по 4 учні. Кожна група отримує аркуш паперу на якому зображена квітка, всередині якої – назва одного із інформаційних процесів. На пелюстках квітки потрібно написати приклади зазначеного процесу
10.  Підсумок уроку.
10.1.                   Учні записують нові терміни у словничок
10.2.                   Що ми дізналися на уроці?
11.  Вироблення навичок роботи з мишею – робота з клавіатурним тренажером (3-5 хв.). Інструктаж з ТБ
Учні демонструють результат виконання практичного завдання, їх оцінювання
12.  Домашнє завдання: читати розділ 3, відпрацьовувати навички роботи з мишкою, виконати завдання  4, 5; готувати відповіді на запитання ст. 28; записати в зошит кілька побутових прикладів зберігання, опрацювання, передавання та пошуку інформації


Немає коментарів:

Дописати коментар